Sprzedaż przedsiębiorstwa przemysłowego

Zagraniczny inwestor zapewni przyszłość Twojej firmie.

Wiedzą Państwo, jak zapewnić dalszy rozwój przedsiębiorstwu, ale brakuje Państwu środków na inwestycje w park maszynowy, linie produkcyjne i rozwój oferty produktowej? Pragną Państwo przejść na emeryturę oraz oddać firmę w dobre ręce, by zabezpieczyć jej dalszą działalność? Świetnym rozwiązaniem jest zagraniczny nabywca.

Dlaczego warto pozyskać zagranicznego nabywcę?

=
Przedsiębiorcy z Europy Zachodniej posiadają obszerną bazę klientów i kontrahentów, którzy także szybko staną się docelową grupą odbiorców produktów Państwa firmy. W ten sposób Państwa produkty pojawią się na krajowym rynku inwestora, a większa liczba konsumentów oznacza więcej zamówień i wzrost dochodowości przedsiębiorstwa.
=
Zagraniczny inwestor zapewni Państwu kapitał niezbędny do rozwoju przedsiębiorstwa. Dzięki niemu przedsiębiorstwo będzie mogło sfinansować i wdrożyć projekty R&D, które zapewnią mu niezbędną na rynku konkurencyjność. Nowe środki to także rozbudowa firmy, modernizacja parku maszynowego oraz zakup nowych maszyn, urządzeń i linii produkcyjnych. A poszerzenie bazy klientów będzie wymagało zwiększenia mocy produkcyjnych, by sprostać rosnącemu popytowi.
=
Nowy właściciel zainwestuje także w profesjonalne działania marketingowe, co pozwoli skutecznie wypromować produkty oraz markę firmy zarówno w regionie jak i za granicą.
=
Zachodni inwestor zadba o nowatroski know-how i nowoczesne technologie produkcji, które zostaną zaimplementowane w Państwa przedsiębiorstwie, dzięki czemu firma znacznie zwiększy wydajność produkcyjną.
=
Właściciel z Europy Zachodniej oznacza dla Państwa firmy także wdrożenie standardów i etosu pracy stosowanych w zachodnich przedsiębiorstwach. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, że po zmianie właściciela dotychczasowi pracownicy nie tylko będą mieć zagwarantowane swoje miejsca pracy, ale, co niewykluczone, będą mogli liczyć na wzrost swoich dotychczasowych wynagrodzeń.

Dlaczego zachodnie firmy chętnie nabywają polskie przedsiębiorstwa?

Polscy pracownicy są cenieni w Europie Zachodniej ze względu na sumienność oraz wydajność pracy. Górują też nad zachodnimi kolegami pod kątem wiedzy praktycznej, co bezpośrednio przekłada się na wysoką jakość wykonywanej pracy. Co więcej koszty utrzymania w Polsce sytuują się na dużo korzystniejszym poziomie niż np. w Niderlandach, gdzie roboczogodzina pracownika produkcyjnego kosztuje pracodawcę średnio 38 EUR brutto. Polska leży również w centrum Europy, na ważnych szlakach komunikacyjnych łączących Europę Zachodnią i Wschodnią. Przedsiębiorstwa zarejestrowane i działające w Polsce mogą korzystać z licznych regionalnych lub krajowych programów wsparcia dla nowych inwestycji, w tym z funduszy unijnych. Zalety te dostrzegają także zachodni przedsiębiorcy i dlatego chętnie poszukują w Polsce przedsiębiorstw produkcyjnych, w które mogliby zainwestować.