Akwizycje zagraniczne

Zdobywasz zagraniczne rynki? Postaw na akwizycję za granicą!

Państwa firma rozwija się dynamicznie, poszerzają Państwo ofertę usług i produktów, ale krajowy rynek powoli staje się zbyt ciasny? Eksportują Państwo towary i usługi na rynki zagraniczne współpracując z zagranicznymi partnerami, ale czują się Państwo na siłach, by działać już na nich samodzielnie? W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zakup zagranicznego przedsiębiorstwa.

Aby skutecznie sprzedać na danym rynku produkt lub usługę, trzeba na nim być. Wie o tym każda firma planująca zagraniczną ekspansję. Współpraca z lokalnymi pośrednikami jest użyteczna jedynie w początkowej fazie ekspansji, gdy Państwa firma stopniowo wchodzi na nowy rynek i poznaje jego specyfikę. Jednak w dłuższym terminie, gdy eksport produktów i usług wzrasta, posiadanie własnego zagranicznego oddziału staje się koniecznością, by móc w pełni efektywnie wykorzystać potencjał rynku.

Dlaczego przejęcie zagranicznego przedsiębiorstwa jest najkorzystniejszą formą ekspansji?

=
Miejscowe przedsiębiorstwo zna doskonale krajowy rynek i jego specyfikę, przez co doskonale potrafi skomponować ofertę pod jego potrzeby.
=
Działająca na rynku firma posiada stałych klientów oraz kontrahentów, których zaufanie zdobywała latami budując sobie wśród nich solidną markę.
=
W lokalnej firmie pracują doświadczeni pracownicy, którzy znają się od lat i tworzą lojalny i zgrany personel.
=
Nabywając całe przedsiębiorstwo, pozyskują Państwo solidną nieruchomość oraz infrastrukturę, wypróbowany park maszynowy oraz technologie i know-how, jakie firma wypracowała przez lata.

Pomagamy też w nabywaniu nieruchomości za granicą!